Imieniny:
sobota, 20 października 2018
EnglishGermanPolish

Dla „Niepodległej”

Siódmoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Krobanowie dokładnie wiedzą, czym jest patriotyzm. Od września 2018 roku biorą udział w innowacji pedagogicznej pod nazwą „Bycie Polakiem to stan umysłu. Patriotyzm jest w nas”, która zakłada szereg twórczych i aktywizujących działań, mających na celu kształtowanie postaw patriotycznych związanych z tożsamością narodową oraz rozbudzenie szacunku i poczucia dumy wobec dorobku minionych pokoleń. W dniu dzisiejszym spotkali się z Henrykiem Staniucha, wójtem Gminy Zduńska Wola.

Innowacja trwa od września do grudnia 2018 roku. W tym czasie uczniowie odwiedzą Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, urząd gminy oraz miejsca pamięci znajdujące się w naszym regionie. Ponadto spotkają się z osobami pielęgnującymi wartości patriotyczne, przeprowadzą wywiady z mieszkańcami Gminy. Innowacja zakłada także wernisaż prac plastycznych, a także udział w różnorodnych konkursach o tematyce patriotycznej.

Efekty pracy uczniów zostaną zaprezentowane podczas „Tygodnia niepodległościowego” (5.11.-9.11.2018r.). Wówczas siódmoklasiści przedstawią prezentacje multimedialne dotyczące historii Polski i regionu, miejsc pamięci narodowej znajdujących się najbliższej okolicy. Natomiast 9.11. odbędzie się uroczysty apel z okazji 100-letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, podczas którego o godz. 11:11 zostanie odśpiewany hymn państwowy.

Facebook