Imieniny:
piątek, 20 lipca 2018
EnglishGermanPolish

Biegali dla frajdy, spontanicznie, bez napięcia

Zborowskie już po raz dziewiąty były gospodarzem imprezy biegowej „GMINA ZDUŃSKA WOLA BIEGA”. Impreza ma na celu propagowanie sportu i zdrowia, a także zmobilizowanie mieszkańców gminy i powiatu zduńskowolskiego do biegania.

Organizatorami biegów byli Gmina Zduńska Wola, Szkoła Podstawowa w Annopolu Starym
i Ochotnicza Straż Pożarna w Zborowskiem. 

Trasami wiodącymi przez lasy otaczające wieś Zborowskie, pobiegła po raz kolejny imponująca liczba biegaczy. Łącznie na mecie stanęło 223 uczestników, ze zdecydowaną przewagą dzieci i młodzieży ze szkół gminnych. 

Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, była piana i kurtyny wodne przygotowane przez zaprzyjaźnionych strażaków. Dzieci miały więc ogrom radości zwłaszcza, że pogoda po raz kolejny dopisała.

Serdecznie dziękujemy za bardzo aktywny udział w zawodach. Klasyfikacja biegów:

Bieg chłopców z klas 0 – I szkół podstawowych (300 m)
I miejsce – Wojciech Smolarek
II miejsce – Mateusz Wiśniewski
III miejsce – Jakub Ignaczak

Bieg dziewcząt z klas 0 – I szkół podstawowych (300 m)
I miejsce – Martyna Kowasz
II miejsce – Zuzanna Włodarczyk
III miejsce – Maria Szewczyk

Bieg chłopców z klas II – III szkół podstawowych (400 m)
I miejsce – Filip Luty
II miejsce – Jakub Shittu
III miejsce – Patryk Pawlak

Dziewczęta z klas II – III szkół podstawowych (400 m)
I miejsce – Paulina Malinowska
II miejsce – Luiza Pokora
III miejsce – Michalina Pogrzebska

Dziewczęta z klas IV szkół podstawowych (600 m)
I miejsce – Gabriela Wawrzyniak
II miejsce – Weronika Fiks
III miejsce – Małgorzata Antoniak

Chłopcy z klas IV szkół podstawowych (600 m)
I miejsce – Hubert Matusiak
II miejsce – Patryk Kardacki
III miejsce – Igor Jakubowiak

Bieg dziewcząt z klas V-VI szkół podstawowych (600 m)
I miejsce – Julia Raj
II miejsce – Martyna Walasik
III miejsce – Karolina Sowińska

Bieg chłopców z klas V-VI szkół podstawowych (800 m)
I miejsce – Maksymilian Andrzejak
II miejsce – Łukasz Pluskota
III miejsce – Michał Kazek

Bieg dziewcząt z klas VII szkół podstawowych (800 m)
I miejsce – Elwira Olejniczak
II miejsce – Marcelina Olejniczak
III miejsce – Klaudia Kaczmarek

Bieg chłopców z klas VII szkół podstawowych (1000 m)
I miejsce – Kacper Węgrzynek
II miejsce – Filip Mataśka
III miejsce – Piotr Kawczyński

Bieg dziewcząt – gimnazjum (1000 m)
I miejsce – Aniela Szewczyk
II miejsce – Aleksandra Placek
III miejsce – Wiktoria Zientalak

Bieg chłopców – gimnazjum (1200 m)
I miejsce – Ireneusz Jonczyk
II miejsce – Mateusz Tedys
III miejsce – Nikodem Fabjański

Bieg Open (4000 m)
I miejsce – Ireneusz Jonczyk
II miejsce – Szymon Szmyt
III miejsce – Dawid Pietrasik

Najmłodszym uczestnikiem biegów był Bartłomiej Jaros, natomiast najstarszym uczestnikiem Krzysztof Borkowski.
Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Dyrekcji, grona pedagogicznego oraz Rady Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Annopolu Starym, strażakom ochotnikom z OSP Zborowskie, Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Zamłynia oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli.